יום שני, 16 בנובמבר 2015

הערה לשביט 2

הפעם מדובר בראש המוסד לשעבר שבתאי שביט שהציע היום בתקשורת "להשמיד את דאע"ש" ולחסל אותה כמו שמחקו את העיר הגרמנית דרזדן ב 15 לבפרואר 1945. השיטה שהוא מציע - יותר מכל דבר. יותר הפצצות, יותר כוח כורדי על הקרקע ויותר מהמלחמה החשאית האפשרית נגדו. עוד הפגין שבתאי שביט בוז לדאע"ש שלא מייצג את האסלאם, שרוב מתנדביו לא ממש מבינים את האסלאם לעומק ושהוא מורכב בחלקו מאסירים לשעבר, הכוונה לוותיקי הבעת' העיראקי החילוני, תומכי סדאןם חוסיין שהושלכו בשל כך לכלא כשהגיעו האמריאים לעיראק והמליכו עליה צורות שונות של משטר שיעי הניסמך על ידי איראן.

אתייחס ראשית לדוגמת דרזדן הממש לא רלבנטית - וועידת יאלטה של בנות הברית הסתיימה 4 ימים לפני דרזדן. היא קבעה סדר עולמי חדש, לימים הוא כונה "מסך הברזל", שיעצב את הפוליטיקה העולמית שלאחר המילחמה. מלחמת העולם השניה לא הסתיימה בוואקום פוליטי (הראשונה במידה רבה כן ) אלא בסדר פוליטי שהחזיר עשרות בשנים. רוב הפרשנים מסכימים שדאע"ש הוא לא תוצר של העמקה באסלאם, של חזון חברתי ושל אהבת אדם אלא של וואקום פוליטי. מי שרוצה לחסל את דאע"ש הגדול, הרע והמאיים ואין לו מראש !!! הכוונה ממש מראש !! הסכמה על סדר פוליטי חדש למזה"ת שמוסכם על סונים ושיעים, על תורכים, איראנים וכורדים ועל שאר המרכיבים רק יחליף אנארכיה באנארכיה, זוועה גדולה בהרבה זוועות קטנות וכמו שדאע"ש החליף א אל קאעידה יחליף דא"ע (דוולה איסלאמיה עלמיה - מדינה מוסלמית עולמית) את דאע"ש. .

מרוב שאנחנו ממוקדים בדאע"ש שכחנו שבסוריה ועיראק נלחמות באכזריות נוראה ששפע של קבוצות, כולן רצחניות, אחת בשניה. היום למשל חוסל בסחאם אל גולן עלי אל-בארידי, מפקד "שוהאדא אל גולן" הנאמן לדאע"ש בפיגוע התאבדות שביצע לוחם מ"שוהדא אל-ירמוק" המסונף לאל קאעידה בסוריה המכונה גם ג'בהת אל נוסרה. שני פלגי השוהדא מהגולן ומהירמוק נילחמים אחד בשני בחירוף נפש כמה חודשים - לא באסאד ולא באיראנים והמחבל המתאבד הפך לחסר ערך וזול מפגז - פעם שלחו מתאבדים להרוג ביהודים בשם אללה. אחר כך בכלל הכופרים הלא מוסלמים, גם בשם אללה, אחר כך בשיעה הכופרת בעקרונות הסונה, גם בשם אללה ועכשיו המתאבדים בעשרותיהם !!! הורגים אחד את השני רובם מוסלמיםסונים טובים. לתופעת ההתאבדות צריך משבר חברתי עמוק ולא הבנה באסלאם - טעות של שביט.

שנית להתייחס לכורדים כבשר תותחים בשל מצוקת המערב - בשל הצורך להשמיד את דאע"ש, להציע להם אולי "כמה חטיבות שיריון", כהמלצתו של שבתאי שביט, אבל להתעלם מזכותם הלאומית להגדרה עצמית , וודאי בעשר דרגות יותר מזכותם של הפלשתינים להגדרה עצמית  - מציבה את הכורדים ככלי שרת של המערב שאין לו תוחלת ומוטיבציה אלא בהישרדותו העצמית. אין לו זכות למדינה ואפילו לא להגדרה עצמית, האמריקאים לא רק שלא מכירים בירושלים כבירת ישראל הם אפילו לא מוכנים להכיר רישמית במובלעת הכורדית בעיראק, וודאי הס מלהזכיר המובלעת בסוריה . ללא  סדר מזרח תיכוני חדש שגם תורכיה שותפה בו ושרק עליו יכולה להתבסס המלחמה בדאע"ש, לא יכול להצליח ללא הכרה מדינית בכורדים שלאחר המלחמה. אחרת חזקה על כל גורם מעורב שהוא יקדם את האינטרסים הצרים שלו באמתלה שהוא נלחם בדאע"ש כפי שהמצב למעשה היום שלמעשה לא ממש  נילחמים בדאע"ש עצמה.

מי שרוצה להציע מתכון למילחמה בדאע"ש צריך לאחוז בשור בקרניו ולהציע "וועידת יאלטה" שתעצב סדר מדיני וחברתי חדש למזה"ת, כולל עיצוב גבולות מחדש, כפי שהיה באירופה ב 1945, שמאחורי אותה 'וועידת יאלטה' יעמוד כוח ביצועי צבאי שביכולתו גם לחסל את הנאצים החדשים "דאע"ש" וגם לאכוף סדר עולמי חדש - אחרת אנחנו מציעים, בניגוד לעקרונות המילחמה, מלחמה ללא מטרה מדינית שהיא מעבר להשמדת דאע"ש עצמו אלא רק עוד וואקום הרסני.

בהנהגה הפוליטית של העולם היום לא יושבים סטאלין, רוזוולט, צרציל (דה-גול וצאן קאי צק)  - אלא פוטין, אובאמה וקמרון - בעיקר אובאמה. משבתאי שביט היה צריך לצפות ליותר.  

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה